חוג מחול

מחול

ריקוד הוא פעולה שמשותפת לכל בני האנוש מימים ימימה. בני אדם רוקדים עוד כשהם תינוקות רכים, שכן מה יותר טבעי מלנוע לפי מוזיקה וקצב. במהלך ההיסטוריה נוצרו סוגי מחול שונים ומגוונים ברחבי העולם: באלט, ג’אז, היפ־הופ ועוד. במאמר הזה נרחיב על שני סגנונות מרכזיים: האחד נוצר עוד בעת העתיקה והשני חדש יחסית, ונוצר בסוף המאה ה-19.

חשיבותו ותרומתו של המחול המודרני

מחול מודרני הוא סגנון ריקוד שמאפשר לרוקדים אותו לנוע במגוון תנועות, ושואב השראה ממגוון סגנונות כמו בלט, ריקוד אתני ועוד. יש יתרונות רבים ללמידת הסגנון. הלומדים אותו מפתחים את הכושר הגופני: מגמישים את השרירים ומחזקים אותם, מפתחים קורדינציה ומשפרים סיבולת לב ריאה. ריקוד זה מבוסס על האפשרות לבטא רגשות ורעיונות באמצעות תנועה. ההזדמנות לתת ביטוי אומנותי לתחושות, שחלקן אולי מעולם לא דובר, תורמת לבריאות הנפשית של המשתתפים. גם חשיבה יצירתית מתפתחת במהלך הלמידה. תרגום רגשות לתנועות ריקוד הוא פעולה שמצריכה כושר המצאה. מי שמתנסה בכך פעמים רבות, משכלל אותו, והוא משרת אותו גם בתחומי חיים אחרים.

מחול מזרחי עוד מימי קדם

מחול מזרחי הוא ריקוד שמקורותיו עתיקים מאוד. הוא מבוסס על תנועות גליות ומתמשכות כגון תנועת אגן בצורת לולאת שמונה אופקית או אנכית וסיבובי אגן. להן מצטרפות במקביל הרעדות של אברי גוף כמו אגן, ברכיים וכתפיים שנקראות ‘שימי’. ישנם סוגים רבים של הרעדות הנבדלות זו מזו בגודל ובמהירות. לריקוד יתרונות בריאותיים מובהקים. הוא משפר את הקורדינציה, מחזק במיוחד את שרירי הגב והזרועות ומסייע להגמשת מפרקים. רבות מן התנועות שלומדים כדי לרקוד ריקוד זה משמשות להכנת נשים ללידה, כיוון שהן משפרות את השליטה בשרירי הגוף. אנשים שלומדים סגנון זה יעידו על תרומתו לבריאות הנפשית שלהם. מחול מזרחי מעניק לרוקדים אותו חוויה חזקה של שחרור ושלמות עם הגוף, והוא משפר את הביטחון העצמי שלהם.

הצטרפו אלינו לחוגי מחול

ברשת הקאנטרי תוכלו למצוא חוגי מחול מודרני ומחול מזרחי לילדים ומבוגרים. השיעורים מתנהלים באווירה טובה המעודדת למידה. מורי החוגים הם רקדנים מקצועיים ובעלי הבנה עמוקה בהוראת מחול. נשמח לראותכם!

*יש להתעדכן מול הסניפים לקבלת מידע נוסף אודות זמינות החוגים. ט.ל.ח.
הצטרפו לקאנטרי בעיר הקרובה אליכם ותקבלו יותר מבכל מקום אחר.

למידע נוסף צרו קשר ונחזור בהקדם

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>

מאמרים בנושא: