התרגילים שיגרמו לכם להגיע חטובים לקיץ

הקיץ כבר כאן ובקרוב מאוד כולנו נחזור לבגדים הקצרים ולבגדי הים. בשביל שנוכל להרגיש טוב עם גופינו ועם עצמנו, כדאי לבצע מספר תרגילי כושר אשר בכוחם לסייע לחיטוב הגוף. ניתן לבצע את התרגילים בבית, באופן עצמאי, כאשר כל מה שצריך זה לפנות זמן למטרה וכמובן, לגלות התמדה! 

תרגילים לשרירי הבטן

בחורף רוב האנשים נוטים לאכול יותר ולכן, מאוד יכול להיות שהבטן יהיה האזור בגוף שהכי ידרוש עבודה וחיטוב. אז להלן תרגילים יעילים אשר בכוחם לסייע במטרה: 

  • כפיפות בטן – מדובר אולי בתרגיל הפופולארי ביותר בעולם כושר הגופני. ניתן לבצע אותו עם ידיים משולבות על החזה (הגרסה הקלה יותר של התרגיל) או עם ידיים מונחות לצדי הראש. 
  • תרגיל אלכסונים – תרגיל העובד על השרירים האלכסונים ועל שריר הישר. בכדי לבצע את התרגיל יש להניח את כף יד שמאל ליד האוזן ואת יד ימין על הבטן. בזמן נשיפה יש לנתקן את שכמה השמאלית מהמזרן ולעלות למעלה עד שהמרפק השמאלי יגע באזור של מתחת לברך ימין. בשאיפה יש לרדת למטה עד שכל הגב יגע במזרן. 

תרגילים ליד אחורית

תרגילי יד אחורית מומלצים ובעיקר עבור אלה אשר מרגישים שהזרועות שלהם אולי מתדלדלות עם השנים – וכבר פחות נעים להם ללבוש גופיות (שהוא כידוע פריט לבוש כמעט חובה בקיץ הישראלי).
בין התרגילים שכדאי לבצע:

  • שכיבות סמיכה – תרגיל שניתן לבצע בכל מקום ובכל זמן – וכל מה שצריך בעבורו זה רק מזרן. ה”מתקדמים” יכולים לבצע שכיבות סמיכה מלאות. המתחילים יכולים לבצע את התרגיל רק בעם פלג הגוף העליון כשפלג גופן התחתון נשאר על המזרן.
  • כפיפות מרפקים עמידה (עם גומייה) –  אלה שמבקשים לעבוד על אזור השריר התלת ראשי, ישמחו לגלות שמדובר בתרגיל יעיל במיוחד עבור המטרה. התרגיל מבוצע בעמידה, כאשר יש לאחוז בגומייה. לקבע את הזרוע ולבצע כפיפת מפרקים.
    אם אתם גרים קרוב לאחד הסניפים שלנו, תוכלו גם להירשם ל-TRX שיעזור לכם לבנות שרירים במהירות ובכיף!
  • לחיצה צרפתית עם משקולות – תרגיל המבוצע בשכיבה. הידיים אמרות להיות מונחות בזווית אנכית ביחס לגוף. מורידים את המשקולת עד ההגעה לאזור של המצח ומחזירים את המרפק בחזרה לנקודת המוצא.  

תרגילים לחיטוב הישבן 

מדובר בעוד אזור בגוף שחשוב לא להזניח ולבצע תרגילים שונים לצורך חיטוב וחיזוק האזור. אז להלן מספר תרגילים מומלצים:

  • סקוואט – לצורך ביצוע התרגיל יש לעמוד בפיסוק רחב כאשר על הפיסוק להיות רחב יותר מרוחבם של הכתפיים. יש להוציא את האגן כלפי חוץ ולכופף את הברכיים עד מצב בו הברך תעבור את מפרק הירך. 
  • בעיטות חמור – תרגיל שעמידת המוצא שלו היא בעמידת שש. יש להרים את הרגל לאחור באמצעות שריר הישבן וזאת ללא תנועה של הגב. מומלץ לבצע כעשר חזרות בכל אחת מהרגליים.
  • לאנג’ים – מתחילים בעמידה, לוקחים צעד לפנים ויורדים  עד לתשעים מעלות כשהברך האחורית אמורה לגעת ברצפה. 

זהו לבינתיים, אנו מאחלים לכם קיץ נהדר, נתראה בסניף הקאנטרי הקרוב לביתכם!