לוח אירועים

שניתרבות – שלושים שניות של אומץ – מה שאנחנו יכולים להיות עם הסופר בני בן ברק

באולם הרב תכליתי. ההרצאה עוסקת באדם שגדל בזמן אחר, במקום אחר, בתרבות שונה – אקזוטית ונחשלת. באפריקה הפראית. ככזה, ציפה בהתבגרותו ‘לחזור לתלם’ ולעשות את מה שעושים כולם – ניסה להתאקלם בסביבה החדשה והבלתי מוכרת. הלך אחרי ה’עדר’ בלי לשאול … קרא עוד

27/05/2019
20:00
Add To Calender 27/05/2019 20:00 שניתרבות – שלושים שניות של אומץ – מה שאנחנו יכולים להיות עם הסופר בני בן ברק באולם הרב תכליתי. ההרצאה עוסקת באדם שגדל בזמן אחר, במקום אחר, בתרבות שונה – אקזוטית ונחשלת. באפריקה הפראית. ככזה, ציפה בהתבגרותו 'לחזור לתלם' ולעשות את מה שעושים כולם – ניסה להתאקלם בסביבה החדשה והבלתי מוכרת. הלך אחרי ה'עדר' בלי לשאול שאלות. חייו הותוו עבורו והוא הלך בדרך הזו, הידועה לסביבתו – הדרך הקלה להתקבל בחברה. הוא לא ידע אחרת. הוא עשה את כל הפעולות שציפו שיעשה והגיע בדיוק, לשמחת הסובבים אותו, לחיים המרובעים והנוחים, לאזור הנוחות. אבל אז אמר – די! הוא 'שבר את הכלים' והפך את חייו. היו לו את הסיבות לכך. במהלכים דרמטיים, באומץ, שינה את כל מה שאפשר לשנות. את הכול! הוא הפך לאדם אחר. אדם בעל הערכה עצמית גבוהה, שהגיע למימוש עצמי באופן שאי אפשר היה לצפות. ויליאם שייקספיר אמר: "אנחנו יודעים מה אנחנו אבל איננו יודעים מה אנחנו יכולים להיות" הדרך להיות "מה שאנחנו יכולים להיות" - היא מהות ההרצאה, המוגשת בדרמטיות וברגש, גורמת להעברת התובנות ולאמפתיות מן הקהל. על המרצה: בני בן ברק נולד בארץ אך גדל בחו"ל. ביבשת אפריקה, שם עשה את השנים הראשונות לחייו. שירת בצה"ל בסיני ונלחם במלחמת לבנון הראשונה. בוגר אוניברסיטאות חיפה, בר אילן, ודרבי (אנגליה), בעל תארים ראשונים במדעי המדינה ובקרימינולוגיה ותואר שני בחינוך. בן ברק היה קצין בכיר במשטרה, ולאחר יציאתו לגמלאות כתב את סיפור חייו. התגובות הנלהבות שקיבל עודדו אותו להמשיך לכתוב ומאז כתב ופרסם מספר רומנים, שזכו לביקורות נהדרות. כיום בני הוא סופר, כותב ספרי מתח ודרמה. נשוי ואב ל-3, ומתגורר במודיעין. כבן לאב שהיה סוכן מוסד, ועם כל נפתולי חייו, הפך לבעל סיפור חיים נדיר, מעצים ומעשיר.   שדרות בן גוריון 45, ראשל"צ MM/DD/YYYY

באולם הרב תכליתי.
ההרצאה עוסקת באדם שגדל בזמן אחר, במקום אחר, בתרבות שונה – אקזוטית ונחשלת. באפריקה הפראית. ככזה, ציפה בהתבגרותו ‘לחזור לתלם’ ולעשות את מה שעושים כולם – ניסה להתאקלם בסביבה החדשה והבלתי מוכרת. הלך אחרי ה’עדר’ בלי לשאול שאלות. חייו הותוו עבורו והוא הלך בדרך הזו, הידועה לסביבתו – הדרך הקלה להתקבל בחברה. הוא לא ידע אחרת.
הוא עשה את כל הפעולות שציפו שיעשה והגיע בדיוק, לשמחת הסובבים אותו, לחיים המרובעים והנוחים, לאזור הנוחות.
אבל אז אמר – די!
הוא ‘שבר את הכלים’ והפך את חייו. היו לו את הסיבות לכך.
במהלכים דרמטיים, באומץ, שינה את כל מה שאפשר לשנות. את הכול!
הוא הפך לאדם אחר. אדם בעל הערכה עצמית גבוהה, שהגיע למימוש עצמי באופן שאי אפשר היה לצפות.
ויליאם שייקספיר אמר: “אנחנו יודעים מה אנחנו אבל איננו יודעים מה אנחנו יכולים להיות”
הדרך להיות “מה שאנחנו יכולים להיות” – היא מהות ההרצאה, המוגשת בדרמטיות וברגש, גורמת להעברת התובנות ולאמפתיות מן הקהל.

על המרצה:
בני בן ברק נולד בארץ אך גדל בחו”ל. ביבשת אפריקה, שם עשה את השנים הראשונות לחייו. שירת בצה”ל בסיני ונלחם במלחמת לבנון הראשונה. בוגר אוניברסיטאות חיפה, בר אילן, ודרבי (אנגליה), בעל תארים ראשונים במדעי המדינה ובקרימינולוגיה ותואר שני בחינוך.
בן ברק היה קצין בכיר במשטרה, ולאחר יציאתו לגמלאות כתב את סיפור חייו. התגובות הנלהבות שקיבל עודדו אותו להמשיך לכתוב ומאז כתב ופרסם מספר רומנים, שזכו לביקורות נהדרות.
כיום בני הוא סופר, כותב ספרי מתח ודרמה. נשוי ואב ל-3, ומתגורר במודיעין.
כבן לאב שהיה סוכן מוסד, ועם כל נפתולי חייו, הפך לבעל סיפור חיים נדיר, מעצים ומעשיר.