אימוני כוח

אימוני כוח

לעיתים כששומעים את המילים אימון כוח חושבים על מפתחי גוף שריריים, אנשים אשר הקדישו את חייהם לפיתוח הגוף. אך למעשה אימונים אלו אינם מאפיינים רק אותם, אלא מיועדים עבור כל אדם המעוניין לחזק ולהגדיל את מסת השריר בגופו.

מהו אימון כוח?

אימון כוח בשונה מאימון העובד על סיבולת לב ריאה, נועד לחזק את השריר ולעזור בבנייתו. האימון נעשה כנגד משקל כמו הרמת משקולות או אימון TRX. במסגרת האימון יש לבצע מספר חזרות על אותו התרגיל תוך שימוש במשקל המרבי ביותר, האפשרי לאותו אדם. לצורך השוואה, באימון של סיבולת לב ריאה נעסוק בפעילות כגון: ריצה, שחייה, ספינינג וכדומה.  

מהם היתרונות של אימון כוח?

לאימון כוח כמה יתרונות משמעותיים, חלקם אף רלוונטיים מאוד לנשים. ראשית, אימון כוח מחזק את השרירים ואת הגוף, כך שגם ביצוע פעולות שגרתיות ויום־יומיות יהפכו עם הזמן לקלות יותר. כמו כן, אימון כוח מונע את אובדן מסת השריר, המתרחש לרוב בגילאים מבוגרים יותר או תורם לבנייתו המחודשת.

בנוסף, אימון כוח משפר את מערכת השרירים והשלד, מונע בריחת סידן ומגדיל את צפיפות העצם. אין ספק שזהו יתרון משמעותי לנשים, אפילו כאלה שהחל אצלן תהליך של בריחת סידן. לבסוף, ככל פעילות גופנית אחרת, גם אימון זה שורף קלוריות ושומנים ותורם להפחתת לחץ הדם.

אם ברצונכם להגיע לתוצאות המקסימליות נמליץ לכם לשלב את שני האימונים – אימוני כוח ופעילות אירובית.

*יש להתעדכן מול הסניפים לקבלת מידע נוסף אודות זמינות החוג/ האימון. ט.ל.ח.

הצטרפו לקאנטרי בעיר הקרובה אליכם ותקבלו יותר מבכל מקום אחר.
למידע נוסף צרו קשר ונחזור בהקדם

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>

 

מאמרים בנושא: