אימון רצועות (TRX – טי אר אקס)

זהו טקסט חלופי

הכירו את אימון הרצועות, שיטת אימון שמקורה בצבא ארצות הברית, שהפכה לאחד הטרנדים החמים ביותר בתחום הכושר. היא כוללת שימוש ברצועות מיוחדות, שעליהן מתבסס האימון כולו ואפשר לבצע אותה בכל מקום שרוצים – בחדר הכושר, בסלון הביתי ואפילו בחצר או בפארק. אחד היתרונות הבולטים של אימון רצועות הוא העובדה שניתן להתאים את השיטה לכל מתאמן ולבנות אותה על פי דרגות קושי שונות.

מה מציעה שיטת אימון זו?

אימון רצועות הוא שיטת אימון ייחודית, שהגיעה אלינו לפני מספר שנים וצברה לה קהל מעריצים גדול מאד. כמעט כל מאמן כושר מחזיק ברשותו רצועות לאימון, וגם מתאמנים רבים מחזיקים אותן בביתם הפרטי. שיעורי אימון רצועות כוללים מגוון רחב מאד של תרגילים ומבוצעים כנגד משקל הגוף. ניתן להוסיף לתרגילים עצמם, לצד הרצועות, אביזרי אימון נוספים ואפשר להתאים אותם נקודתית, כאמור, למצבו וליכולותיו של המתאמן. לא בכדי מדובר בשיטת אימון פופולארית כל כך, כזו שמתאימה לנשים ולגברים, לצעירים וגם למבוגרים. בניגוד לאימונים בכל ענף ספורט אחר, הציוד הנדרש באימון רצועות הוא מינימאלי – רצועה קלה ונוחה לנשיאה. רצועות האימון הן באורך כולל של 2.5 מטרים ומשקלן פחות מקילו אחד. את התרגילים בעזרתן אפשר לבצע בכל מקום וניתן לחבר את הרצועות לדלת, לעמוד, למתח ולנקודות נוספות בעזרת אביזר מיוחד, שעוזר לתפוס אותן (Door Anchor).

אחד היתרונות הבולטים של שיטת אימון זו הוא העובדה שמדובר בתרגילים אינטנסיביים, אך יחד עם זאת קצרים. המתאמן עובד על התרגילים בפרק זמן קצר יחסית, אך מצליח להגיע לתוצאות מצוינות. אימוני הרצועות הם אימונים ממוקדים מאד, אימונים שמנצלים את הזמן היטב ומאפשרים למתאמנים להפיק את מלוא התועלת מהם ו”על הדרך” גם ליהנות מהתרגול עצמו. ניתן לבחור בתרגילים בדרגות קושי שונות ולעבור בין הדרגות באופן איטי או מהיר יותר, על פי התקדמותו של המתאמן.

פתרון מצוין לכל אחד ואחת

בעזרת רצועות האימון אפשר לבצע לא מעט תרגילים – חלק מהם פשוטים וחלק מורכבים. חלק עובדים על אזור מסוים בגוף וחלק עם אזורים אחרים. זהו פתרון מצוין לכל אחד ואחת, לכל מי שרוצה לשפר את הכושר הגופני שלו וגם לחזק את שרירי הגוף. התרגילים כוללים עבודה על שרירים שונים, על פיתוח סיבולת שרירית, על כוח מתפרץ, על קואורדינציה, על גמישות וגם על סיבולת לב ריאה. התרגילים מאתגרים את המתאמן, וגם דורשים ממנו ריכוז ומודעות רבה.

חשיבות התזונה להשגת תוצאות

לאחר שסקרנו את שיטת ה-TRX והבנו את היתרונות המרכזיים שלה, חשוב לציין שעל מנת להשיג תוצאות מקסימליות יש לשמור על תזונה נכונה.

תזונה ופעילות גופנית הולכים יד ביד, משלימות אחת השנייה ולכן שילוב נכון של השתיים ישפר את התוצאות.

אז מה מומלץ לצרוך לאחר אימון TRX? הדגש על חלבון איכותי, תוך פרק זמן של שעה מסיום האימון. בהקשר הזה, אבקות חלבון מומלצות להתאוששות מהירה ולבניית שריר לאחר אימון משקולות. כמו כן, ניתן לצרוך גם חלבונים ממקורות טבעיים כגון טונה, קוטג’ וביצים. בנוסף לכך, מומלץ לשלב גם מנת פחמימות קטנה על מנת לעזור לגוף להתאושש.

מאמרים בנושא:

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>