דמיון מודרך

זהו טקסט חלופי

דמיון מודרך הוא שם כולל לשיטה במסגרתה מגויס הדמיון האנושי לשם שיפור התפקוד, היכולות ואיכות החיים. כפי שידוע – למוח האנושי יש שליטה מרחיקת לכת על תפקוד האדם. עובדה זו היא הניצבת בבסיס השיטה המכונה דמיון מודרך: אדם המקבל ידע, מיומנויות וכלים שיאפשרו לו לשלוט על המוח שלו, יוכל להשפיע על תפקודו ועל חייו. שיטת דמיון מודרך מוכחת מחקרית כשיטה טיפולית המסייעת למגוון אנשים בערב רב של מצבים. מי שרוצה להסתייע בשיטה ולרתום את הדמיון שלו להפקת תועלת פיזית ונפשית, יכול להשתלב בלימודי דמיון מודרך המתקיימים במסגרות מגוונות ברחבי הארץ.

 

לעוף על כנפי הדמיון

לדמיון האנושי השפעה עצומה על התחושות, על היכולות ועל התפקוד. לבני האדם יש יכולת מופלאה לדמיין, ואם רק ידמיינו נכון ואת מה שצריך, יוכלו להרגיש, לפעול ולהתנהל בצורה אחרת, צורה שתניע תהליכים רצויים, קונסטרוקטיביים ויעילים.

 

מה כוללים לימודי דמיון מודרך?

במסגרת לימודי דמיון מודרך מקבלים המשתתפים מידע לגבי תהליכים פיזיים, מחשבתיים ומוחיים מגוונים ומבינים את אופן הפעולה ואת אופני החשיבה של האדם. במסגרת הלימודים מקבלים המשתתפים כלים ומיומנויות שמסייעים להם לשלוט על המחשבות ועל הרגשות, לנצל אסוציאציות ואוטומטים להולדת מחשבות רצויות, לשנות דפוסי חשיבה, לשלוט במוח ולשלוט בדפוסים תנועתיים ובתפקודים גופניים.

בין הכלים המוקנים לתלמידים המשתלמים בלימודי דמיון מודרך נכללות טכניקות הירגעות, טכניקות הרפיה, טכניקות של דמיון – ויזואליזציה, שימוש בחושים, העצמת רגשות ותחושות וכיוצא באלה.

 

מי יכול ליהנות מלימודי דמיון מודרך?

כל מי שרוצה לאמץ את השיטה כדרך חיים שתסייע לו בחיי השגרה ככלי להתמודדות עם מגוון מצבים. לימודי דמיון מודרך מומלצים במיוחד לאנשים הסובלים מהפרעות התנהגות, מהפרעות רגשיות ומהפרעות נפשיות. דמיון מודרך מסייע ככלי טיפולי להפגת מתחים, להתמודדות עם דיכאון, להתמודדות עם חרדות, עם התמכרויות, עם פוסט טראומה ועוד.

הוכח כי דמיון מודרך יכול לסייע גם בהענקת מזור והקלה פיזיים במגוון בעיות בריאות, לרבות מיגרנות, כאבי ראש, בעיות במערכת הנשימה, כאבי בטן, תסמונת המעי הרגיז, כאבי מחזור, פיברומיאלגיה, לחץ דם גבוה וכן הלאה.

לימודי דמיון מודרך יכולים להתאים גם למי ששואף להפוך למדריך בדמיון מודרך או למטפל בדמיון מודרך. מי שרוצה להפוך למטפל הנעזר בתרפיית דמיון מודרך ככלי טיפולי, רצוי שישתלב בלימודי הסמכה מחייבים ורציניים יותר מסדנאות ומהכשרות או מחוגים נקודתיים העוסקים בדמיון מודרך ומעבירים מידע שטחי ומצומצם יותר אודות שיטה טיפולית זו. חשוב לציין כי ישנן שיטות שונות ללימודי תרפיית הדמיון המודרך, ביניהן שיטת סילבה, שיטת קיי ושיטת כוח המוח.

לסיכום, דמיון מודרך הוא שם כולל לטכניקה הכוללת רתימה, שימוש ואילוף של המוח, של הדמיון ושל המחשבה כדי לרכוש שליטה על רגשות, על מחשבות אוטומטיות ועל תפקודו של האדם. שליטה כזו יכולה לסייע בהשלמת תהליכים רצויים ומבורכים, לתרום לתפקוד האדם ולשפר משמעותית את איכות החיים שלו.

מאמרים בנושא:

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>