היפ הופ

זהו טקסט חלופי

ריקוד הוא אחת האמנויות המהנות, שירתו של הגוף, חגיגה בתנועה ובצליל, הרמוניה של גוף, נפש ומנגינה. לצידם של הבלט הקלסי, המחול המודרני וריקודי העם, ההיפ הופ והברייקדאנס תופסים מקום נכבד. רשת הקאנטרי מקיימת חוגי היפ הופ לכל הגילאים, בסניפיה השונים ברחבי הארץ.

אמירה ייחודית

היפ הופ הוא ריקוד שצמח מן הרחובות, וככזה הוא בעל אופי נועז, בוטה וייחודי. אין המדובר בריקוד ענוג עטוף במלמלות ובסרטי משי, אלא בריקוד צעיר, בועט, מתפרץ ומלא אנרגיה. ילדים, נוער ומבוגרים, המעוניינים לרקוד בסגנון בעל אמירה חזקה – ריקוד קצבי וסוער, המשלב אלמנטים של סיבולת, כוח ומהירות, ימצאו את מבוקשם בריקוד ההיפ הופ. לא כל אחד מתחבר לסגנון, אך בעבור האנשים המתאימים, זהו הריקוד האולטימטיבי.

קצב

שיעורי היפ הופ הם חגיגה של תנועה קצבית לצלילי מוזיקה סוחפת, בסגנון צעיר ובועט. בנוסף לכך, ריקוד ההיפ הופ מהווה אימון אירובי מצוין, מחזק את שרירי הגוף, משפר יכולות מוטוריות, קואורדינציה, חוש קצב ותנועה, והכי חשוב – לימוד היפ הופ הוא מהנה ומשחרר.

היפ הופ לנוער

חוג היפ הופ לנוער מאפשר לבני העשרה להפנות את האנרגיה העודפת שלהם לערוצים חיוביים, לפרוק תסכולים ורגשות שליליים תוך כדי אימון פיזי מחזק ומעצים, ממש כמו לתפוס שלוש ציפורים במכה אחת. בני נוער שחשים צורך לבעוט במוסכמות ולמרוד, יכולים למצוא מפלט בחיק ההיפ הופ, וכך לנתב את המרד לכיוונים בונים ומעצימים. האימון אינטנסיבי ודורש כוח, סיבולת וגמישות. כך מתחזק הגוף, הנפש נרגעת והביטחון העצמי משתפר.

אינדיבידואליות

היפ הופ מתאים לכל נער ונערה השואפים לתת ביטוי אינדיבידואלי לאהבת התנועה והקצב שלהם. בשעורים ילמדו טכניקות וצעדים אותם יוכלו לשלב בריקודים עצמאיים, ולהביע את שמחת החיים, את עוצמת הנעורים ואת אהבת המוזיקה והקצב האישית שלהם. את הצעדים יוכלו לקחת איתם לרחוב, למועדוני הריקודים, לחצר בית הספר ולסלון הבית.

לסיכום

שיעורי היפ הופ הם חווית מוזיקה ותנועה עוצמתית, המתאימה בעיקר לבני נוער. ההיפ הופ מחבר בין עוצמת הקצב והמוזיקה ולהט הנעורים, והתוצאה היא סגנון תוסס וקופצני, שאינו מפחד מבעיטה במוסכמות. ילדים ובני נוער נמשכים לסגנון זה משום הנועזות והחתרנות שבו, ומוצאים בו מענה מושלם לרוח הנעורים שלהם. הודות לשיעורי ההיפ הופ, גם מי שאינו מתלהב מנעלי בלט ומבגדי ריקוד ורודים יכול ליהנות משעורי ריקוד בסגנון המתאים לו. לפרטים נוספים ולתיאום שיעור ניסיון, פנו לסניף רשת הקאנטרי הקרוב אליכם, ונשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים בנושא:

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>