התעמלות קרקע

זהו טקסט חלופי

התעמלות קרקע או התעמלות אומנותית, היא אחד מענפי הספורט החינניים ביותר, וצפייה בתחרויות ובאליפויות של התעמלות קרקע, במיוחד באקרובטיקה, היא חוויה נעימה ואסתטית. אימוני התעמלות קרקע מחזקים את הגוף, משפרים יציבה ושיווי משקל, יכולות מוטוריות והתארגנות במרחב. כמובן, בד בבד עם פיתוח יכולות אלו גם הביטחון העצמי משתפר.

גמישות וכוח

מתעמלי קרקע נדרשים לכוח ולגמישות, ולכן חוגי התעמלות קרקע מפתחים את שני הפרמטרים הללו. חיזוק השרירים והגמשתם מאפשרים ביצוע מגוון רחב של תרגילים בחינניות ובדייקנות. כמו כן, שליטה בכוח השרירים מאפשרת את התמיכה הנדרשת לכל איבר בזמן התרגול.

שיווי משקל ויציבה

יחד עם העוצמה ועם הגמישות, התעמלות קרקע לילדים משפרת את היציבה ומפתחת את שיווי המשקל. המתאמן לומד לשלוט בתנועות גופו, בהתעמלות האומנותית. והיציבה משתפרת באופן כמעט אוטומטי, מכיוון שיציבה נכונה היא נקודת המוצא והסיום של כל תרגיל.

אקרובטיקה

תרגילי האקרובטיקה הם שיאה של התעמלות הקרקע: עמידות ידיים, גלגלונים, סלטות וכיוצא באלה. כל תרגיל אקרובטי בהתעמלות אומנותית, דורש מיומנות, תשומת לב, דיוק, שיווי משקל והתמצאות במרחב. שליטה בכל אלו מקנה לתלמידים ביטחון עצמי ואמון בכוחם וביכולותיהם, ובאמת קשה לדמיין אילו דברים יכול גופנו לבצע, אם רק נאפשר לו את התנאים הדרושים. חוגי התעמלות קרקע לילדים מאפשרים לכל ילד וילדה להכיר את יכולותיהם הפיזיות ולשכללן, ולאפשר לגופם לפרוץ את גבולות הדמיון.

התעמלות לכל גיל

התעמלות קרקע היא חוויה מהנה לכולם – לילדים ולמבוגרים כאחד. כל אחד בכל גיל יכול לשפר, לחזק ולהגמיש את גופו, לגלות את עוצמתו ואת יכולותיו, וליהנות מהרחבת גבולות היכולות המוטוריות שלו. חוגי התעמלות קרקע למבוגרים הם חוויה נעימה, מרעננת ומומלצת לכל מי שרוצה לחזק ולתחזק את גופו בהנאה. יתרה מכך, שיפור שיווי המשקל וחיזוק שרירי הליבה, המאפשרים לנו יציבה נכונה, ישפרו וישדרגו את איכות החיים של כל אדם בוגר.

לסיכום

סניפי רשת הקאנטרי מציעים לכל ילד, נער ובוגר חוגי התעמלות קרקע. ההשתתפות בחוג משפרת יכולות פיזיות ומוטוריות, ומעלה את הביטחון העצמי. תלמידי התעמלות קרקע זוכים לחזק את גופם בד בבד עם הגמשתו, ולומדים לשלוט בתנועותיהם. תרגילי האקרובטיקה תורמים לשיפור שיווי המשקל, לתפישת המרחב ולהתמצאות בחלל בו אנו מתנהלים. חיזוק שרירי הליבה משפר את היציבה, והביטחון העצמי נתרם אוטומטית כאשר היציבה משתפרת, והתנועה נהיית מלאת חן. שיעורי התעמלות קרקע הם חוויה מעצימה ומהנה לכל הגילאים, לעולם אין זה מאוחר או מוקדם מדי להתחיל. לפרטים נוספים ולתיאום שיעור ניסיון, פנו לסניף רשת הקאנטרי הקרוב אליכם, והצוות ישמח לעזור לכם בכל עניין.

 

מאמרים בנושא:

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>