זומבה

זהו טקסט חלופי

הזומבה נחשפה לעולם עוד בשנות ה-90, אולם נכנסה לתודעה הציבורית לפני כעשור בערך, אז גם הגיעה למחוזותינו והפכה לדבר החם הבא בתחום. היא כבשה בסערה את חדרי הכושר, את המתנ”סים ובעיקר את הנערות הצעירות וגם את הנשים שוחרות הספורט, והיא הביאה אתה לא מעט אנרגיות ובעיקר הרבה מאד כיף. הזומבה, שמגיעה במקור מקולומביה, היא שיטת אימון ייחודית המתבססת על ריקוד קצבי. היא כוללת תנועות ריקוד המושפעות מהריקודים הלטיניים, מהריקודים המרביים וגם המזרחיים והיא נחשבת לאימון אירובי אינטנסיבי מאד.

קצת היסטוריה

שיעורי זומבה הם פתרון לכל אחד ואחת, לנשים ולגברים כאחד, המעוניינים לשרוף קלוריות, ובמקביל ליהנות משיעור כיפי מאד. יש גם זומבה לילדים, המותאמת נקודתית ליכולותיהם, למיומנויות שרכשו עד עתה וגם לכושר הגופני שלהם, וכמובן – ריקודי זומבה מפתיעים ומשמחים, המותאמים יותר למבוגרים שבחבורה. הזומבה הומצאה על ידי הכוריאוגרף הקולומביאני אלברטו פרס עוד לפני שני עשורים. הוא הביא את הזומבה איתו לארצות הברית לאחר שהיגר אליה, ושם הפך אותה לשיטת אימון רשמית, אותה פרסמה החברה בבעלותו, שלה הוא קרא “Zumba Fitness LLC”. בשנת 2010, היו לחברה, שהמטה המרכזי שלה נמצא בהוליווד, פלורידה, כבר למעלה מ-90,000 מרכזי כושר, הפזורים ב-110 מדינות בכל העולם.

מה מציעה לכם הזומבה?

בשיעורי הזומבה, נכון להיום, משתתפים מיליוני אנשים, שגילו את היתרונות הרבים מאד בשיטת האימון הייחודית הזו. הקצב המטורף שהיא מציעה, מוסיקת הרקע הנהדרת והמגוונת וגם המורים האנרגטיים והמקצועיים שמעבירים את השיעור, הופכים את הספורט הזה להרבה יותר מפעילות גופנית שורפת קלוריות. מעבר להזדמנות לשפר סיבולת לב ריאה, לחזק שרירים, לעצב אותם תוך כדי אימון, מפתחים גם את הקואורדינציה, לומדים תנועות ריקוד חדשות וכיצד להתאים אותן אל המוסיקה המושמעת ברקע.

שלא כמו שיעורי אירובי, שגם הם מועברים כשברקע נשמעת מוסיקה קצבית מטורפת, שיעורי זומבה נותנים מקום של כבוד למוסיקה עצמה. בין אם מדובר במוסיקת דאנס או במוסיקה לטינית, המוסיקה היא בעלת חשיבות רבה מאד בכל שיעור והתרגילים והריקודים אותם מבצעים נעשים בדיוק לפי הקצב שלה. היא מכתיבה את הסגנון, היא מכתיבה את האנרגיה והיא זו שמכתיבה גם את התנועות השונות.

חוויה מסוג אחר

הזומבה היא אימון אירובי מצוין, הבנוי כאימון בהפוגות. היא משלבת שירים קצביים יחד עם שירים איטיים ומפתיעה לאורך כל הדרך את המתאמנים. רוצים לשרוף קלוריות וליהנות מאימון מסוג אחר? זומבה היא ללא ספק השיטה שלכם.

מאמרים בנושא:

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>