יוגה

זהו טקסט חלופי

שיעורי יוגה הם פתרון מתאים לנשים ולגברים כאחד, לצעירים ולמבוגרים, המחפשים את השקט ואת השלווה ויחד עם זאת רוצים גם לחזק את הגוף. בין אם אלה שיעורי יוגה למתחילים או שיעורי יוגה למתקדמים, הם עוזרים להגיע אל מקום נינוח יותר ומאפשרים למתרגל גם להכיר את הגוף שלו בצורה טובה יותר. ישנן שיטות יוגה שונות, שכל אחת מהן שמה דגש על פרמטרים אחרים. אשטנגה יוגה היא אחת מהן, וגם בין האהובות ביותר בעולם המערבי. יוגה אשטנגה מתבססת על תרגילים דינאמיים ועל תנוחות המתמקדות בנשימה מדויקת ובתנועה נכונה. האימון נפתח בברכת שמש, ממשיך בתנוחות עמידה ומסיים בתנוחות סגירה לצורך ריפוי, ארגון הגוף מחדש וגם חיזוקו.

יתרונות היוגה

ליוגה יתרונות רבים, וזו גם הסיבה מדוע בוחרים בה רבים כשיטת האימון העיקרית שלהם. היא מקלה את הלחצים וגם עוזרת למנוע אותם, היא מפתחת את יכולת הריכוז ויש הטוענים גם שהיא משפרת את תפקודה של המערכת החיסונית. תרגילי היוגה עוזרים לפתח את הגמישות ודורשים מן המתאמן להפעיל כוח רב ומאמץ בלתי מבוטל בכל שיעור. זהו פתרון גם לסובלים מכאבי גב תחתון, דלקות מפרקים ובעיות רפואיות נוספות, ואפשר להשתלב בשיעורים למתחילים שמעולם לא תרגלו את היוגה או בשיעורים למתקדמים. את השיעורים מעבירים מורים מקצועיים, בעלי הכשרה רלוונטית וניסיון של שנים, והם דרך נפלאה ליהנות מאימון קצת אחר, אימון רגוע ונינוח יותר.

בגילאים המתקדמים יותר, יוגה עוזרת גם לשמור על דחיסות העצם ויכולה אפילו להחליף את תוספי המזון השונים. מכיוון שישנם תרגילים מסוימים המצריכים מאמץ וגם שמירה על תנוחה כלשהי לאורך זמן, עוזרת היוגה גם לשמור על בריאות הלב ועל כלי הדם ומבטיחה מערכת דם חסונה ותקינה. מחקרים שונים שנערכו לאורך השנים מראים שהיוגה מורידה את לחץ הדם ואת אחוזי השומן בגוף, ובמקביל גם את רמות החרדה, את רמות הלחץ וגם יכולה למנוע דיכאון.

שילוב בין נשימה נכונה ומודעת לבין חיזוק הגוף

היוגה, שהגיעה אלינו מהמזרח, נחשבת כיום לאחת משיטות התרגול הגופני-רוחני הפופולארית ביותר. מדובר בשיטה המתבססת על פילוסופיה רוחנית עתיקת יומין, שמקורה בחוכמה ההינדית. היא כוללת תרגילים השמים דגש רב מאד על התודעה, על הנשימה וגם על הגוף עצמו, ומצריכה מהמתרגלים לא מעט תשומת לב, התכנסות פנימה ודגש רב במיוחד על כל תנועה ותנועה. פעולות אלו, אותן מבצעים תוך התייחסות גם אל הנשימות עצמן, מביאות איתן שלווה והרבה מאד רוגע.

מאמרים בנושא:

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>