מדיטציה

זהו טקסט חלופי

המדיטציה היא שיטת תרגול מיוחדת, המאפשרת למתרגל אותה להגיע למצב תודעתי מיוחד, המדגיש הן את הריכוז והן את המיקוד באובייקט מסוים, במחשבה כלשהי. לימודי מדיטציה מוצעים כיום ברחבי העולם כולו וכבשו גם את ישראל לפני לא מעט עשורים. תרגול מדיטציה יכול להתאים לנשים ולגברים כאחד, לצעירים ולמבוגרים ואפילו לילדים. בסדנת מדיטציה, התרגול עוזר בהתבוננות פנימה, בפיתוח חמלה וגם חוכמה ומאפשר שליטה טובה יותר בכוחות האנרגטיים החבויים בכל אחד.

מה היא כוללת?

קורס מדיטציה חושף את המשתתפים בו אל תרגילי ריכוז והרפיה, אל תרגילי מדיטציה שונים, המשפיעים על המשתתפים, מרגיעים ומשרים לא מעט שלווה. סדנת המדיטציה משפיעה על המתרגל לא מעט גם לאחר התרגול עצמו, וכן על התנהלותו היום יומית. המדיטציה מציעה יתרונות רבים, וזו גם הסיבה לכך שהפכה לפופולארית כל כך ולאהובה על ידי רבים. יתרונות אלה באים לידי ביטוי בריכוז המוגבר ממנו נהנה המתרגל, בתחושת החיוניות, השמחה, החיוביות וגם בבהירות מחשבתית.

איך היא עובדת?

המדיטציה משפיעה על תת ההכרה ויכולה להביא לשינוי משמעותי בדפוסי החשיבה ובדפוסי אישיותו של המתרגל. היא עוזרת לו לפתח ראייה נכונה יותר של המציאות וגם לפרש אותה בצורה אחרת, מכפי שהיה רגיל לעשות קודם לכן. היא שמה דגש על אלמנטים פיזיים, רוחניים וגם מנטליים ומאפשרת למתרגלים אותה להגיע לממדים הכרתיים חדשים.

המדיטציה מוזכרת בדתות שונות, לרבות היהדות, הנצרות, האסלאם וכמובן – גם הבודהיזם וההינדואיזם. תרגול המדיטציה יכול להתבצע באופן פעיל או באופן סביל. מדיטציה שמתבצעת באופן סביל היא כזו שבמהלכה המתרגל איננו עושה דבר, יושב ללא תזוזה ומניח לתהליך התודעתי הטבעי לקרות מעצמו. מדיטציה פעילה היא כזו שבה המתרגל מפנה את תשומת הלב שלו אל קצה האף או מבצע פעולה פיזית כלשהי, המאפשרת לו שחרור אמיתי, שלווה ורוגע תוך כדי הפעילות עצמה.

אילו יתרונות היא מציעה?

המדיטציה ידועה ככזו שמחזקת את יכולותיו של המוח וגם מטפחת גישה חיובית יותר בקרב המתרגלים אותה. היא משפרת את יכולת הריכוז ועוזרת להתמקד בפעולות שונות, פעולות יומיומיות המצריכות לא מעט תשומת לב ומיקוד. המדיטציה הופכת את המתרגלים לאנשים רחומים יותר, אנשים המגלים חמלה כלפי האחר. היא מקלה מצבי לחץ ולכן משפרת באופן משמעותי את בריאותם הנפשית של המתרגלים אותה.

תרגול מדיטציה הוא פתרון נהדר לכל מי שרוצה להבין את עצמו טוב יותר, להתחבר אל עצמו ולהגיע למצב תודעתי גבוה יותר. לימודי מדיטציה מועברים על ידי מורים מוסמכים ומקצועיים מאד, המלווים את המתרגלים לאורך כל הדרך.

מאמרים בנושא:

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>