פילאטיס

זהו טקסט חלופי

אימון הפילאטיס זוכה לעדנה ולפרסום בעשור האחרון, ורבים יופתעו לשמוע כי למעשה, השיטה קיימת כבר למעלה משבעים שנה. את השיטה פיתח ג’וזף יוברט פילאטיס בסוף העשור השני של המאה העשרים, במהלך שהותו במחנה לגרמנים באנגליה בזמן מלחמת העולם הראשונה. אימון הפילאטיס ממוקד ומדויק, ולכן אפקטיבי ביותר, ומכאן הפופולאריות ההולכת וגדלה שלו.

יתרונה הגדול של שיטת פילאטיס הוא היכולת להתאים את האימון לצרכים ממוקדים וספציפיים. השיטה מאפשרת הפעלה מדויקת של שרירים נבחרים, שליטה מיטבית בכל חלקי הגוף ושיפור היציבה גם בחיי היומיום, ולא רק במסגרת השיעורים עצמם. על התרגול ניתן גם לחזור בבית, על גבי מזרן ייעודי. השיעורים, עם זאת, תורמים להבנה מעמיקה יותר של התנועה, ומדריך מקצועי יוכל לתקן שגיאות בתנועה, שבמקרה הטוב אינן יעילות, אך במקרה הרע – עלולות לגרום נזק.

מטרות שונות

ניתן להיעזר בפילאטיס לשיקום מפציעות, לחיטוב הגוף, לירידה במשקל, לשיפור קואורדינציה, לנשים בהריון ועוד. בסיסה של השיטה הוא ההבנה כי באמצעות קשב נכון לגוף ובעזרת הנשימה, ניתן לשפר את תפקודי הגוף ולנוע בצורה נכונה יותר, מבלי לייצר חוסר איזון ומבלי להשקיע אנרגיה מיותרת. תנועה נכונה המבוצעת מתוך קשב, תייצר נוחות וזרימה ותאפשר פעולה קלה והרמונית. תנועה שאינה קשובה תיצור עומס ועייפות, ובסופו של דבר תייצר חוסר איזון שיוביל לכאבים ואפילו לפציעות.

פילאטיס לגברים

קורס פילאטיס מתאים לגברים ולנשים כאחד, וככל שעובר הזמן, ניתן למצוא יותר גברים המצטרפים לטרנד. חיזוק שרירי הליבה מחטב את הגוף ומשפר את היציבה, ואחד האויבים הגדולים של היציבה הטבעית הוא שעות עבודה ממושכות בישיבה מול מחשב, או נהיגה. כידוע לכל, גם גברים סובלים מיציבה לקויה ומתנועה בלתי מדויקת.

נשימה ושרירי ליבה

קשב לנשימה ומודעות לשרירי הליבה מעוררים את השרירים לפעול נכונה. שיעורי פילאטיס מלמדים את המתרגלים כיצד להיעזר בנשימה לביצוע תרגילים, ולהתמודד עם עומס. לאט נבנית מודעות קבועה לתנועה ולנשימה, ואיכות התנועה משתפרת. ככל שאנו מודעים יותר לשרירי הגוף ולנשימה, תנועתנו נהיית ממוקדת, זורמת ויעילה, ואיכות החיים שלנו משתבחת.

לסיכום

שיעורי פילאטיס הפכו לטרנד אופנתי בעשור האחרון, ואין בכך פלא, שכן שיטת פילאטיס מאפשרת שיקום וחיזוק של השרירים ושל הגוף, ושיפור באיכות החיים. השפעת השיטה אינה גופנית בלבד, מכיוון שמעורב בתהליך קשב לגוף ולנשימה, אשר מוסיף איכות רוחנית למתרגל. השיטה מצוינת למי שמעוניין לשפר את התנועתיות ולחזק את היציבה, וכמו כן, מי שמעוניין לחטב את גופו ימצא בפילאטיס פתרון הולם. לפרטים נוספים ולקביעת שיעור ניסיון, פנו לנציג באחת משלוחות רשת הקאנטרי.

מאמרים בנושא:

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>