ריקודי בטן

זהו טקסט חלופי

בעבר, ריקודי בטן היו בעיקר עניין עדתי ומסורתי, אך היום ניתן למצוא יותר ויותר נשים אשר בוחרות ללמוד את הריקודים הללו, וניתן למצוא חוגי ריקודי בטן כמעט בכל עיר, ממש כמו חוגי אירובי וחוגי פעילות גופנית אחרים. ריקודי הבטן המודרניים הם הרבה יותר מרק נענוע של הגוף: מדובר בדרך לביטוי עצמי, דרך נשית מאוד בה כל אחת יכולה לבטא את הרגשות שלה, את הלך הרוח שלה ואת הסגנון האישי שלה. לכן, היום נשים רבות מוצאות בריקודי הבטן זמן להשתחרר מהלחצים היום יומיים שעוטפים אותן, בין אם אלו לחצים של קריירה או של חיי משפחה עבור נשים בוגרות, ובין אם אלו לחצים של לימודים או של בעיות חברתיות בקרב ילדות ונערות צעירות.

 

היתרונות הגופניים של ריקודי בטן

מעבר לביטוי האישי, ריקודי בטן יכולים להעניק יתרונות גופניים רבים וחשובים מאוד לכל אישה. ריקודי הבטן יכולים לסייע לחיזוק של שרירי הבטן והאגן, להפחתה של כאבי גב, למניעת אוסטאופורוזיס, וכמובן – לשריפה של קלוריות ולחיטוב של הגוף. בנוסף, ריקודי בטן יכולים לסייע בשיפור היציבה ובפיתוח גמישות וקואורדינציה, ולכן כדאי להשתתף בחוגים כאלו גם בגילאים צעירים יחסית.

ואם לא די בכך, השתתפות בכיתת לימודי ריקודי בטן, והריקודים עצמם גורמים, כמו כל פעילות גופנית אירובית אחרת, לעליה ברמות הסרוטונין והנור-אדרנלין במוח – חומרים אשר אחראיים על מצב הרוח ויכולים לסייע בצורה משמעותית לחיזוק של מערכת החיסון.

כל זאת, בצירוף ליתרונות של ריקוד בכלל כמקור לשמחה ולהנאה, הופכים את ריקודי הבטן למושכים יותר ולכדאיים לכל אחת.

 

מאיזה גיל אפשר להשתתף בחוג ריקודי בטן?

היום ניתן למצוא מגוון רחב של חוגים המציעים לימוד ריקודי בטן גם מגילאים צעירים מאוד, וגם לנשים מבוגרות ללא כל ניסיון או היכרות מוקדמת עם התחום. ניתן למצוא מגוון רחב של קהלי יעד אליהם מופנים החוגים השונים, ולכן בקלות רבה יכולה כל אישה למצוא את החוג המתאים לה, לידע שלה, לכושר הגופני שלה, לשכבת הגיל שלה ולרמה שלה בריקודי בטן.

 

מה הכי חשוב לבדוק לפני שבוחרים חוג ריקודי בטן?

לפני בחירה של חוג ריקודי בטן חשוב מאוד לבדוק את המדריכה אשר מעבירה את החוג. חשוב לבחור בחוג אשר מועבר על ידי מדריכה מקצועית בתחום, אשר יש לה ניסיון בהדרכה, ולא רק בריקוד עצמו. ניתן למצוא עשרות רקדניות בטן מוכשרות מאוד אשר אינן יודעות כיצד להעביר את הידע שלהן לאחרות, ולכן חוג שמועבר על ידי רקדניות כאלו לא יהיה יעיל במיוחד.

מאמרים בנושא:

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>