אימון תחנות

מהו אימון תחנות? לפניכם המדריך הקצר

אימון בקבוצות מסווג כאימון שמכין את הגוף לתנועות ופעילויות בתחנות קצרות ומהירות, לעבודה על כל השרירים. תנועות כמו כריעה, הושטת יד, משיכה והרמה משפרות את הכושר ובונות יציבה אידיאלית.
אימון תחנות שימושי לביצוע יעיל של מגוון תרגילים, ועם קצת דמיון, תוכלו להרכיב תוכנית אימונים לעבודה על כל הגוף, בהתאמה לכל רמת יכולת ויעד. הרעיון העיקרי הוא חלוקת המתאמנים לתחנות עבודה, עם החלפה לאחר זמן קצר. האימון אנרגטי מאוד, ומתבצע בקצב גבוה ומהנה.

בניית מפגש אימון סביב תחנות ההדרכה

המתאמנים מקבלים ממאמן הכושר מגוון רחב של תרגילים שמתמקדים בפלג הגוף העליון כמו משיכות ותרגילי בטן, וגם בפלג הגוף התחתון, לחיטוב הירכיים וחיזוק הרגליים. ניתן להתאים בקלות את רמת הקושי של כל תרגיל, על ידי שימוש במגוון תנוחות.
תכנית האימונים אינה מוגבלת לתרגילים סטטיים או לתרגילים מוכרים של הרמות משקל. עם קצת יצירתיות, אפשר להרכיב מפגש אימון תחנות שלם שמורכב גם מתרגילי חיזוק וגם מאימוני אירובי. חשוב להבין שמחזוריות ספורט היא תכנון של אימון אתלטי תוך שימוש בפורמט מחזורי מתקדם, במטרה לתזמן את שיא הביצועים.

יתרונות אימון תחנות

אימון תחנות מארגן את גישת הקבוצה, מגן מפני אימון יתר ומאפשר למתאמנים להמשיך ולהשתפר. הבסיס הפיזיולוגי לשיטה זו נקרא תסמונת הסתגלות כללית. קיימים שלושה שלבים בסיסיים לתגובת לחץ:
1. השלב שבו הגוף מזועזע מגירוי חדש ומסמן תגובת לחץ.
2. שלב ההתנגדות, כשהגוף מסתגל לגירוי.
3. ושלב התשישות, כשהגוף כבר אינו עומד בקצב.
עם אימון תחנות, המתאמנים חווים גירוי חדש, מפתחים כוח שרירי תוך כדי הסתגלות לגירוי, ואז עוברים למחזור מאתגר חדש. לפיכך, שיטה זו מספקת לגוף את הזמן הדרוש להתאושש לפני הצגת גירוי חדש, למניעת תשישות, תוך המשך חיזוק הכוח.

כמה מילים לסיום

עיצוב תוכנית אימון תחנות של רשת הקאנטרי היא השיטה היעילה ביותר לבניית הכוח והחוזק הגופני, ולשפר את הבריאות. אם אתם מתעניינים בתוכנית אימונים חזקה שמתאימה ליעדי הכושר שלכם, צרו קשר עם אחד מהמאמנים המקצועיים שלנו שירכיב לכם את התוכנית המתאימה.

*יש להתעדכן מול הסניפים לקבלת מידע נוסף אודות זמינות החוגים. ט.ל.ח.

הצטרפו לקאנטרי בעיר הקרובה אליכם ותקבלו יותר מבכל מקום אחר.
למידע נוסף צרו קשר ונחזור בהקדם

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>

מאמרים בנושא: