אימון TABATA

TABATA

מי מאתנו לא רוצה להשיג תוצאה משמעותית תוך זמן קצר? במיוחד בתחום האימונים והכושר, זהו רצונם של רבים. היום, בין שלל סוגי האימונים שישנם, ניתן למצוא אימון כזה המציעה שילוב בין עבודה אירובית ואנ־אירובית. האימון מחזק שרירים שונים עם דגש על שרירי הליבה וגם את סיבולת לב ריאה למרות שנמשך זמן קצר.

TABATA – ארבע דקות של עבודה אינטנסיבית

TABATA עונה על כל הקריטריונים שהזכרנו. זהו אימון קצר, אינטנסיבי שבו מופעלות קבוצות שרירים שונות וכן מערכת הנשימה. אימון טבטה אחד נמשך ארבע דקות ומורכב מסבבים של עבודה למשך עשרים שניות ומנוחה למשך עשר שניות. כמובן שאם תגיעו לאימון כזה אצלנו הוא לא יימשך ארבע דקות, אלא יהיה שיעור מלא המורכב ממקטעים של ארבע דקות, כשבכל מקטע יתבצעו תרגילים שונים תוך שמירה על הכלל של עשרים שניות עבודה ועשר שניות מנוחה.

אילו תרגילים מבוצעים במהלך האימון?

אימון TABATA הוא אימון אינטרוולים מגוון הכולל בתוכו סטים של תרגילים שונים: תרגילים לחיזוק שרירי הבטן כמו כפיפות בטן בדרכים שונות, אופניים או פלאנק, חיזוק שרירי הזרועות באמצעות כפיפות סמיכה, תרגילים לחיזוק מספר קבוצות שרירים במקביל כמו מטפס הרים ועוד. בחלק האירובי יהיו סטים של קפיצות או ספרינטים. ניתן לבצע את התרגילים ללא אביזרים או עם אביזרים כמו מתח, משקולות, חבל קפיצה ועוד.

אצלנו ברשת “הקאנטרי” מתקיימים אימוני TABATA ברמות שונות, כך שכל אחד יכול למצוא את האימון המתאים לו.

 

*יש להתעדכן מול הסניפים לקבלת מידע נוסף אודות זמינות החוג / אימון. ט.ל.ח.

הצטרפו לקאנטרי בעיר הקרובה אליכם ותקבלו יותר מבכל מקום אחר.
למידע נוסף צרו קשר ונחזור בהקדם

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>

מאמרים בנושא: