סדנת בישול לילדים

סדנת בישול לילדים: למה זה חשוב?

כשילדים לומדים לבשל בגילאים צעירים, הם מפתחים מיומנויות חיים של בישול בריא, לעומת בני נוער חסרי ידע בבישול בריא, שעשויים להסתמך על מזונות ארוזים או מוכנים שמכילים ערכים תזונתיים מפוקפקים.
סדנת בישול לילדים מגיעה עם יתרונות בריאותיים חשובים רבים שמלמדים את הילדים יצירתיות, תזונה בריאה, התנהלות כלכלית נבונה, אחריות, שיתוף פעולה עם בני המשפחה, וכמובן כלים בסיסיים שיסייעו להם בהמשך החיים לבניית כישורים קולינריים מרשימים. בואו נתעכב רגע על יתרונות הסדנה להתפתחות הילדים.

התנסות במזונות חדשים ובריאים

מחקר שפורסם בתחילת שנת 2019 בכתב העת של האקדמיה לתזונה, מצביע על העובדה שלפיה לילדים שעוסקים בחוויות מישוש, כמו טיפול במזונות, יש פחות פחדי ממזונות וקבלה רבה יותר של אכילת מגוון מאכלים.
ילדים שלומדים לבשל מעידים על תחושת הישגיות, ביטחון עצמי ותרומה למשפחותיהם, אבל היתרון המשמעותי הוא בילוי זמן בבישול במקום מול המסכים.

מעבדת למידה יצירתית

סדנת בישול לילדים דומה למעבדת למידה לילדים, שלומדים לשלב במהלך הפעילות את כל החושים שלהם. תוך כדי לישה, מזיגה, פיתוח חוש הריח והטעם, חיתוך והרגשת מאכלים, הם נהנים ולומדים מבלי להיות מודעים לכך.
בזכות הסדנה, ילדים לומדים להימנע מחטיפים מעובדים ומעדיפים מאכלים בריאים, ככל שהם לומדים יותר להכין את האוכל שלהם.

מיומנויות לכל החיים

במהלך סדנת בישול לילדים, הם לומדים מיומנויות לכל החיים באמצעות תרגול מתמטיקה בסיסית כגון ספירה, שקילה, מדידה, ומעקב אחר זמן; הם גם משיגים כישורים חברתיים על ידי עבודה משותפת עם אחרים ותקשורת תקינה במטבח.
הוראת בישול לילדים היא הזדמנות ללמד חינוך לתזונה נכונה, באמצעות תכנון ארוחות ובחירות חכמות במזונות בריאים. הסדנה מלמדת אותם גם ערכי אחריות, כשלכל ילד יש משימה להשלים כדי לתרום להכנת הארוחה, ובסיום לבצע את חלקו במטלות הניקיון.

זיכרונות חיוביים שמשפיעים על העתיד

ברשת הקאנטרי, סדנת בישול לילדים בונה לילדיכם זיכרונות חיוביים שמקדמים בעתיד הרגלי בישול בריא ומהנה, בכל מקום. במהלך הסדנה, הילדים לומדים לאכול יותר פירות וירקות, וההשתתפות בשיעורים הקולינריים מקנה להם ידע מתקדם בבישול, התנהגויות בטיחות מזון, ויעילות עצמית למשימות בישול ואפייה.

 

*יש להתעדכן מול הסניפים לקבלת מידע נוסף אודות זמינות החוגים. ט.ל.ח.

הצטרפו לקאנטרי בעיר הקרובה אליכם ותקבלו יותר מבכל מקום אחר.
למידע נוסף צרו קשר ונחזור בהקדם

 

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>

מאמרים בנושא: