התעמלות בונה עצם

התעמלות בונה עצם

כבר באמצע העשור השלישי לחיינו, תהליך בניית העצמות נחלש. עד נקודה זו, קצב הבנייה היה גבוה מקצב ההרס, ומסת העצם גדלה.
ככל שאנו מתבגרים, הולך ונחלש אותו קצב בנייה, ומתחיל תהליך הידלדלות העצמות ובריחת הסידן – האוסטיאופורוזיס. משמעות הדבר הוא שהעצמות הולכות ונחלשות, ועלולות להישבר בקלות.
פעילות גופנית ותזונה בריאה לאורך כל השנים מסייעות בהאטת קצב ההידלדלות וחיזוק העצמות. מומלץ להתחיל ולשמור על אורח חיים בריא כמה שיותר מוקדם, ועדיין, גם בגילאים המאוחרים יותר ניתן לשפר את הנזקים וחשוב מאוד להקפיד על תזוזת הגוף והתעמלות, אשר יכולה להיות במידה רבה מצילת חיים.

מהי התעמלות בונת עצם?

התעמלות שמטרתה לחזק ולבנות את העצמות נקראת התעמלות בונה עצם. פעילות זו משלבת את כל חלקי הגוף ומפעילה לחצים על העצמות אשר מחשלים אותן ואת השרירים שמסביב.
ככל שלא יתקיים לחץ על העצמות, מסת העצם תלך ותרד. הפעילות הגופנית, אשר מייצרת לחץ ממוקד, גורמת לתהליך ההפוך. צפיפות מסת העצם עולה והעצם נבנית.
בנוסף, הפעילות הגופנית מזרזת את זרימת הדם והפצת החמצן, הסידן ושאר המינרלים הנדרשים לבניית העצמות.

אילו סוגי התעמלות מתאימים למטרה זו?

ענפי ספורט רבים יכולים לסייע לצורך בניית העצם, כך שהפעילות עצמה יכולה להיות מגוונת, מעניינת ומהנה.
פעילויות כדוגמת ריצה, הליכה, שחייה, ריקוד, יוגה, נסיעה באופניים וקפיצה בדלגית מסייעות רבות לעצמות מכיוון שהן מייצרות עומס בין משקל הגוף לגורם נוסף.
עומס והתנגדות חשובים מאוד בתהליך בניית העצם, לכן תרגילי התנגדות שונים לכל חלקי הגוף בשילוב רצועות התנגדות, גומיות וכדורים, משקולות, ותרגילי כוח מצוינים להשגת המטרה.

התעמלות בונה עצם בקאנטרי

רשת הקאנטרי מציעה מגוון סוגים של חוגים ומתקני ספורט שמתאימים לתהליך בניית העצמות.
קיימים חוגי התעמלות בונה עצם לגיל השלישי המתמקדים ומותאמים במיוחד לאוכלוסייה הבוגרת, משלבים בתוכם פעילויות מתונות וממוקדות המאפשרות חיזוק ובנייה של העצמות באופן הבטוח והשמור ביותר.
אנו מזמינים אתכם להתנסות בשגרת חיים שתגרום לכם להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם. הצטרפו אלינו לפעילויות של רשת הקאנטרי – הבסיס שלכם לאורח חיים בריא.

*יש להתעדכן מול הסניפים לקבלת מידע נוסף אודות זמינות החוג/הקורס. ט.ל.ח.
הצטרפו לקאנטרי בעיר הקרובה אליכם ותקבלו יותר מבכל מקום אחר.
למידע נוסף צרו קשר ונחזור בהקדם

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>

 

מאמרים בנושא: