חוגים לילדים

אין ספק כי כולנו מעוניינים להנחיל לילדנו הרגלי חיים בריאים, וכאלה שישמרו עליהם נמרצים, מאושרים ומסופקים. אחת מהדרכים היעילות והטובות ביותר להשיג את כל אלה, הינה באמצעות חוגים לילדים וכושר גופני – חינוך ילדינו לפעילות גופנית כלשהי, כושר לילדים, בהתאם להעדפות ולאהבות האישיות שלהם. כאשר אנו מעודדים את ילדינו לעסוק בפעילות גופנית מהנה וכזו שמותאמת עבורם, אנו מסייעים להם לשפר את הכושר הגופני שלהם ואת סיבולת הלב ריאה שלהם, עניין אשר ישרת אותם הן כעת והן בעתיד. לפניכם כמה חוגים נהדרים לילדים, חוגים לילדים, אשר יסייעו להם להתאהב בפעילות הגופנית ולהתמיד בה למשך שנים רבות – וכתוצאה מכך, להיות בריאים, נמרצים ומאושרים יותר.

התעמלות קרקע

התעמלות קרקע אינה רק פעילות גופנית, אלא ענף ספורט של ממש. מדובר באימונים המחזקים משמעותית את הגוף, והם אף משפרים את היציבה, מחזקים את שיווי המשקל, את היכולות המוטוריות של המתאמן ואת יכולת ההתמצאות שלו במרחב. כמו כן, התעמלות קרקע דורשת רמה גבוהה של גמישות, ובמסגרת האימון לומדים הילדים כיצד לפתח את גמישות הגוף באופן המיטבי, איך לשמור עליה במשך שנים רבות וכיצד להמשיך לשפר אותה באופן תדיר. עניין זה תורם רבות הן לגמישות השרירים והן לגמישות המפרקים, ומסייע בשמירה על גוף צעיר, רענן ואנרגטי. על אף מה שנהוג לחשוב, לעולם לא מאוחר מדי להתחיל ללמוד התעמלות קרקע. מדובר בחוג מהנה ונפלא, הן עבור ילדים קטנים והן עבור ילדים בוגרים יותר ובני נוער.

כדורגל

כדורגל הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם. מדובר בספורט המשלב פעילות קבוצתית-חברתית עם חיזוק של סיבולת לב ריאה. חוג כדורגל מהווה פתרון נפלא עבור ילדים רבים במגוון של גילאים שונים, היות שמדובר בפעילות ספורטיבית הנעשית באמצעות משחק. עניין זה מסייע לילדים רבים להתאהב בסוג הפעילות הזו ולעסוק בה לעיתים תכופות. באופן זה, יכולים הילדים לשפר משמעותית את סיבולת הלב ריאה שלהם, את חוזק השרירים שלהם ואף את הגמישות, את הקואורדינציה ואת יכולת ההתמצאות שלהם במרחב. בנוסף, דרך הפעילות יכולים הילדים להכיר ילדים נוספים וליצור חברויות חדשות.

קטרגל

קטרגל הוא משחק הדומה מאוד במהותו לכדורגל, אלא שבניגוד לכדורגל, הנערך במקום פתוח וגדול, הקטרגל ייערך לרוב במגרש קטן ותחום, כדוגמת אולם ספורט. לחוג קטרגל יתרונות בריאותיים רבים, בדומה מאוד לחוג הכדורגל. ההבדל העיקרי בין השניים, נעוץ בכך שבקטרגל ירוצו הילדים למרחקים קצרים יותר – ולכן, הוא יתאים יותר לילדים שהכושר הגופני שלהם אינו מפותח דיו או שרק מתחילים לעסוק בפעילות גופנית.

היפ הופ

היפ הופ הוא ז’אנר באמנות הריקוד. מדובר באימון קצבי ומהנה במיוחד, הנערך לצלילי מוזיקה סוחפת, צעירה ו”בועטת”. ייתכן כי מסיבה זו, צעירים רבים מתחברים לריקוד ולאימון זה. היפ הופ הוא אימון אינטנסיבי ביותר, המשפר פלאים את סיבולת הלב ריאה, את היכולות המוטוריות של המתאמן, את הקואורדינציה שלו ואת חוש הקצב והתנועה. בנוסף, משלב האימון אלמנטים רבים של כוח ומהירות, אשר מסייעים מאוד למתאמן במגוון של דרכים שונות. מדובר בדרך נפלאה ביותר לפתח את הכושר הפיזיולוגי של כל אדם – צעירים ומבוגרים כאחד.

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>

 

מאמרים בנושא: