חוג כדורשת

כדורשת

ידוע כי שילוב של פעילות ספורטיבית באורח החיים שלנו תורמת לבריאות הפיזית והנפשית, משפרת את איכות החיים עצמה ואת החיוניות שלנו. למרות זאת, רבים מתקשים להיכנס לשגרה זו ולאתר את ענף הספורט הנכון ביותר עבורם.
כדורשת הוא משחק כדור פופולארי ואתגרי. המשחק כשלעצמו דומה למשחק הכדורעף, מלבד הבדל אחד: הכדור אינו מועבר בין השחקנים באמצעות מכות “עילית” ו”תחתית”, אלא במסירות בהן ניתן לאחוז את הכדור לפרק זמן של עד שניה אחת.

היכן ניתן לשחק כדורשת?

משחק הכדור נפוץ מאוד ברוב המתנסים הציבוריים ברחבי הארץ. ניתן למצוא חוג כדורשת ברוב הערים בארץ, כאשר ברוב המקרים ישנן מספר קבוצות בכל עיר, בהתאם לרמת השחקנים, גילם ומינם.
בדרך כלל, חוג כדורשת מעודד את השחקנים לגשת לתחרויות אזוריות. משחקים תחרותיים אלו מגבשים את הקבוצה ומאחדים אותה, מפתחים את תחושת היכולת והעוצמה של השחקן, מפגישים אותו עם הצלחות ומלמדים אותו להתמודד עם הפסדים ולצמוח מהם. בנוסף, זוהי חוויה מהנה ומרגשת לכל צוות השחקנים.

מי יכול לשחק כדורשת?

ענף ספורט זה מתאים לכל הגילאים, ולכל אדם שמסוגל מבחינה רפואית לעסוק בפעילות גופנית. כיום, הענף מפותח במיוחד דווקא בקרב נשים. כדורשת נשים הוא הנפוץ ביותר בענף, המחזיק רוב נשי, ומייצר שחקניות חזקות ומצוינות, רבות מהן בגילאים בוגרים.
ניתן לרשום לחוג זה גם ילדים וילדות צעירים, לאפשר להם להתנסות ברזי המשחק ולפתח את מיומנות השליטה בכדור בקרבם. בתי ספר רבים משלבים משחקי כדורשת בשיעורי החינוך גופני בנוסף למשחקי כדור נוספים, מאמנים אותם בטכניקות שונות ומאפשרים להם לצבור ניסיון וביטחון במשחק.
כמו ענפי ספורט רבים נוספים, ענף זה מביא עימו יתרונות בריאותיים רבים- שריפת קלוריות, בניית השרירים, עלייה ברמת הסרטונין (הורמון השמחה) וחידוד הקורדינציה.
בנוסף ואף חשוב מכך, המשחק מפתח מיומנויות חברתיות: הוא דורש עבודת צוות קבוצתית. מבנה הקבוצה הוא חלק חשוב מיסודותיו, וכל הצלחה או הישג הם תוצאה של מאמצים משותפים ועבודה קבוצתית נכונה. מעבר להיבט הבריאותי, הרשמה לחוג כדורשת זו הזדמנות מצוינת להכיר אנשים חדשים, להתחבר ולהנות מכוחה של הקבוצה.

*יש להתעדכן מול הסניפים לקבלת מידע נוסף אודות זמינות החוגים. ט.ל.ח.
הצטרפו לקאנטרי בעיר הקרובה אליכם ותקבלו יותר מבכל מקום אחר.

למידע נוסף צרו קשר ונחזור בהקדם

לרשימת חוגים מפורטת לחצו >>

מאמרים בנושא: